Fryzjerka Haircut Express – Anastasia – bohaterką artykułu brytyjskiego czasopisma ‘The Economist’

Tygodnik “The Economist” opublikował dokumentalny artykuł, podsumowujący losy uchodźców z Ukrainy. Treści ukazały się rok po inwazji Rosji na Ukrainę. Wśród opisanych ludzkich historii jest także los Anastasii Meszczeriakowej. Ukrainka po rozpoczęciu wojny uciekła do Polski i zaczęła pracę w jednym z naszych salonów fryzjerskich w Warszawie.

 

Głównym celem artykułu “The Economist”  jest pokazanie niepewności oraz rozpaczliwej historii ukraińskich kobiet, które przez inwazję Rosji zostały zmuszone do zostawienia swoich domów, prac  i rodzin. Najczęściej uciekały z małymi dziećmi lub całkowicie same, bez bliskich i mężów (mężczyźni w wieku wojskowym nie mogą opuścić Ukrainę). Uciekając zatrzymywały się głównie w krajach Europy, ale nie tylko. Polska przyjęła najwięcej uchodźców. Niektóre z nich już wróciły, niektóre planują wrócić, ale są też takie które nie mają do czego wracać (zniszczone domy i miasta). W lutym 2022 ich życie zatrzymało się. W nowym miejscu nie mały pracy, przyjaciół, domów, a ich dzieci nie miały szkoły i spokojnego dzieciństwa. Dlatego trzeba było szybko i odważnie zmieniać „nową” rzeczywistość. Musiały zbudować życie od nowa.

Właśnie jedną z takich kobiet – przedstawicielką odważnych Ukrainek – jest Anastasia. Uciekła do Polski z Charkowa, gdzie pracowała jako fryzjer i żyła szczęśliwe życie. Po rozpoczęciu wojny, mimo dużej niechęci, musiała wyjechać z dzieckiem i mamą do Warszawy. Tak trafiła do naszego zespołu Haircut Express.

U nas Anastasia pracuje jako fryzjerka, którą od pierwszych dni bardzo sobie chwalimy i cenimy jako specjalistkę. Mimo ciężkiej sytuacji emocjonalnej i życiowej, kobieta bardzo szybko potrafiła „wziąć się w garść” oraz na co dzień bardzo dobrze wykonywać zawód. Anastasia lubi swoją pracę – potrafi słuchać Klienta, udzielać rad i świadczyć usługę na bardzo wysokim poziomie. Kobieta po pracy dzielnie uczy się języka i poznaję kulturę. Więcej o Anastasii, ale także o losach innych Ukrainek można przeczytać i posłuchać tutaj: https://www.economist.com

The Economist – tygodnik, który funkcjonuje na rynku od 1843 r. To brytyjskie medium o zasięgu globalnym. Treści poświęcone są tematyce politycznej i biznesowej. Można przeczytać wersję drukowaną, ale także cyfrową.

Obserwuj nasze media społecznościowe (Instagram lub Facebook) – tam publikujemy więcej treści o salonach i zespole Haircut Express „od kuchni”. Zapraszamy poznać naszych fryzjerów, Klientów i życie marki.