Własny biznes – franczyza

Sieć Haircut Express – to ponad 160 rodzinnych salonów fryzjerskich w 6 krajach Europy (19 salonów znajduje się w Warszawie). Ponad 120 lokali działa na zasadach franczyzy. Franczyza, to nie tylko dodatkowy strumień pieniędzy. To coś więcej, niż własny biznes. Ten model biznesowy ma wiele korzyści i zalet.

 

Jakie korzyści dla franczyzobiorcy?

 

  • Sprawdzony model biznesowy, stałe wsparcie i doradztwo

Kupując franczyzę – kupujesz poczucie bezpieczeństwa, bo pomysł i model biznesowy są już sprawdzone. Franczyzodawca bardzo dobrze zna rynek i grupę docelową, ma gotowe instrukcje, które określają co i w jaki sposób należy robić na każdym z etapów. Kupujesz stabilny brand i lojalny target.

Franczyza to dobry pomysł na biznes dla osób niedoświadczonych. Kupują bowiem doświadczenie w prowadzeniu biznesu. Franczyzobiorca może cały czas liczyć na fachową pomoc i szkolenia (m. in. dobór lokalizacji, rekrutacje pracowników itd.). Franczyzobiorca nigdy nie jest sam, franczyzodawca wspiera go przy wprowadzeniu innowacji, zmianach. Nie potrzeba zatrudniać wykwalifikowanych szkoleniowców czy trenerów.

  • Brak konieczności posiadania dużego kapitału oraz wolnego czasu

Franczyza nie wymaga dużych nakładów finansowych na promocję nowej firmy, gdyż nie budujesz biznesu od zera. Gotowy wizerunek marki, procesy i operacje etc. dostajesz w pakiecie. Nie musisz na początku inwestować dużo kosztów oraz martwić się jak pozyskać Klientów. Praca pod znanym logiem sprawi, że klienci sami się zgłoszą, bo zawsze znajdą markę, którą są zainteresowani i którą lubią. Dzięki franczyzie można uzyskać lepsze warunki współpracy z dostawcami.

  • Rozwój zawodowy, nowe doświadczenie, inwestycja w pasję

Franczyza – to szansa na robienie czegoś, co daje przyjemność. To doskonała okazja, by zajmować się tym, co nas zawsze interesowało. Na prowadzenie np. franczyzy Haircut Expres potrzebne są łącznie 10 dni w miesiącu. Wielu naszych franczyzobiorców pracują na etacie w innych firmach lub prowadzą własną działalność gospodarczą, łącząc to z biznesem w modelu franczyzowym. Franczyza to szansa do rozwoju i zdobywania wiedzy w zupełnie nowych branżach.

 

Marzysz o własnym biznesie? Skontaktuj się z nami, aby szczegółowo omówić model biznesowy Twojego przyszłego salonu!